Voňavý advent a ocenění Zlatý šafrán

Datum: 8.12.2012
Pořadatel: Obec Lány
Místo: Lánská sokolovna
Těšit se můžete na vánoční atmosféru, prodejní stánky, tvořivé dílny, pohádku pro děti, soutěž o nejchutnější vánoční cukroví či adventní věnec.

Srdečně vás zveme na další předvánoční setkání, které začne v 10:00 hodin v lánské sokolovně. Během celého dne si návštěvníci budou moci prohlédnout řadu zajímavých stánků s rozličnými vánočně laděnými dárky, např. svíčkami a vonnými esencemi, šperky z korálků, smaltu, ale i peříček, s výrobky z malovaného dřeva i skla, s vánočními svícny, jmelím a květinami, ručně vyráběnými kabelkami a čepicemi. Připravena budou opět stanoviště, kde si malí i velcí návštěvníci budou moci vyzkoušet nejen zdobení perníčků, malování na sklo či výrobu svíček ze včelího vosku, ale třeba i obrázků z drobných korálků. Velký ohlas mělo v uplynulých dvou ročnících vánoční fotostudio. Proto se i letos budete moci v dekoraci na jevišti vyfotit, vybrat si vánoční motiv, který fotografii ozdobí, a rovnou si ji za poplatek odnést domů. Chybět nebude ani dětská dílnička lánského Domečku.  
Sokolovnou zavoní pečené palačinky, horké mošty se skořicí a hřebíčkem i medovina, káva nebo výborné zákusky a domácí dobroty žen z lánského Sokola.  

Ve 14:00 hodin budou vyhlášeny výsledky turnaje v pétanque Lánská koule 2012.

Vystoupení dětí, Zlatý šafrán za cukroví a divadlo pro děti
I letos vystoupí v rámci programu děti z lánské mateřské školky z třídy Kytiček. Jejich vánočně laděné pásmo začne v 15:00 hodin.


Na 16. hodinu je pak plánováno vyhlášení každoroční oblíbené a pro všechny příchozí otevřené soutěže o nejchutnější vánoční cukroví.


Neváhejte a napečte pro Voňavý advent
Vaše jméno může být další zvěčněné na putovním poháru Zlatý šafrán, který je po celý rok vystaven na obecním úřadě. Pokud se chcete této soutěže zúčastnit, stačí, když 8. prosince přinesete své vánoční cukroví ochutnat do sokolovny.


Program pak v 17 hodin vyvrcholí divadelní pohádkou pro děti
A na závěr výzva: Budete vyrábět vlastní adventní věnec? Zapůjčte nám jej na výstavu v rámci Voňavého adventu. Přineste jej 8. prosince dopoledne přímo do sokolovny. Nejhezčí věnec odměníme drobným dárkem. Předem všem velmi děkujeme.

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem