Koncert Chorus Laneum na Červeném Hrádku, okr. Jirkov

Datum: 14.4.2013
Pořadatel: Chorus Laneum
Místo: Červený Hrádek, okr. Jirkov

Koncertem na Červeném Hrádku v Jirkově u Chomutova 14. dubna lánský smíšený pěvecký sbor symbolicky pokřtil svůj nový koncertní program. Spolu se sborem pod vedením Vladimíra Doležala vystoupili i vynikající hudebníci Miroslav Kejmar (trubka) a Bohumír Rabas (varhany). Lánští občané budou mít možnost shlédnout tento koncert v předvečer Lánských letních slavností 14. června v zámeckém kostele.

"Zařadili jsme pro letošní sezónu skladby hlavně z šestnáctého a sedmnáctého století, hodně z nich je od anglických renesančních autorů, ale nechybí ani jiné země. Máme však v repertoáru i šestihlasou skladbu Josepha Gabriela Reinbergera Abendlied, reprezentující devatenácté století, a také ukázku tvorby století dvacátého v podobě skladby Ubi Caritas, kterou složil francouzský skladatel Marice Duruflé," upozoril sbormistr Vladimír Doležal, který je sólistou opery Národního divadla a vedení lánského sboru se věnuje ve svém volném čase.

Koncert v zámku Červený Hrádek, o němž se dá bez nadsázky říci, že jím prošly české dějiny, se vydařil. Svědčí o tom i vyjádření pořadatelů, kteří se nechali slyšet, že  koncerty pořádají již dlouho, ale tak profesionální úroveň je velmi mile překvapila.

Aby svá koncertní vystoupení lánští zpěváci zpestřili, zvou si již tradičně hosty z naší profesionální scény. I letos tomu není jinak, a tak i v Lánech budete mít možnost spolu s Chorusem Laneum vyslechnout i vynikajícího českého trumpetistu Miroslava Kejmara a varhaníka Bohumíra Rabase.

"Věřím, že se lánským bude náš nový koncert líbit a srdečně je tímto zvu v červnu do lánského kostela," dodal sbormistr  Vladimír Doležal.

 

Vyhledat


Aktuality e-mailem