Voňavý advent a soutěž o Zlatý šafrán

Datum: 7.12.2013
Pořadatel: Obec Lány
Obec Lány Vás zve na adventní dílny a prodejní jarmark tradičních řemeslných výrobků v sobotu 7. prosince od 10:00 do 17:00 hodin. Zároveň můžete přinést odborné porotě ochutnat své cukrářské vánoční výrobky a zúčastnit se klání o cenu Zlatý šafrán.

Uvolněná předvánoční atmosféra beze spěchu a nervozity opět čeká na návštěvníky dne s vánočními tradicemi nazvaného VOŇAVÝ ADVENT. Připravuje ho na sobotu 7. prosince Kulturní komise obce Lány. Místní sokolovna znovu zavoní jehličím a vanilkou, každý bude moci zakoupit vánoční dárky v příjemné pohodě. Chybět nebudou dílny pro nejmenší, výstava adventních věnců, cukroví, pečené palačinky a zákusky, zdobení stromečku, vystoupení dětí z mateřské školy ani divadlo pro děti. Každý si může odnést vánoční fotografii svých blízkých a přihlásit se do již šestého ročníku cukrářské soutěže o putovní pohár Zlatý šafrán.

Srdečně Vás zveme na další předvánoční setkání, které začne v 10:00 hodin v lánské sokolovně. Během celého dne si návštěvníci budou moci prohlédnout řadu zajímavých stánků s rozličnými vánočně laděnými dárky, např. svíčkami a vonnými esencemi, šperky z korálků, smaltu, s kořením, pletenými výrobky, s vánočními svícny, jmelím a květinami, ručně vyráběnými kabelkami a čepicemi. Připravena jsou opět stanoviště, kde si malí i velcí návštěvníci budou moci vyzkoušet zdobení perníčků nebo výrobu svíček ze včelího vosku. I letos se budete moci v dekoraci na jevišti vyfotit, vybrat si vánoční motiv, který fotografii ozdobí, a rovnou si ji za nízký poplatek odnést domů. Chybět nebudou ani dětské dílny lánského Domečku.  
Sokolovnou zavoní pečené palačinky, horká medovina a samozřejmě zde bude i adventní kavárna, kde si budete moci dát výbornou kávu, zákusky, rybí polévku a další vánoční speciality žen z lánského Sokola.  
Organizátoři nabízejí volná prodejní místa zájemcům z řad široké veřejnosti.

V programu vystoupí děti z lánské mateřské školky z třídy Soviček. Jejich vánočně laděné pásmo začne v 15:00 hodin. V 15:30 hodin bude slavnostní vyhlášení výsledků turnaje Lánská koule 2013 Na 16.00 hodinu je pak plánováno vyhlášení každoroční oblíbené a pro všechny příchozí otevřené soutěže o nejchutnější vánoční cukroví.

Neváhejte a napečte vánočku pro Voňavý advent
Vaše jméno může být další ze zvěčněných na putovním poháru Zlatý šafrán, který je po celý rok vystaven na obecním úřadě. Pokud se chcete této soutěže zúčastnit, stačí, když 7. prosince přinesete svou vánočku ochutnat do sokolovny (POZOR: Letos se porotci dohodli a sjednotili soutěžní kritéria -hodnocen bude stejný výrobek).

Program pak v 17:00 hodin vyvrcholí divadelní pohádkou pro děti.

A NA ZÁVĚR VÝZVA: BUDETE VYRÁBĚT VLASTNÍ ADVENTNÍ VĚNEC? ZAPŮJČTE NÁM JEJ NA VÝSTAVU V RÁMCI VOŇAVÉHO ADVENTU. Přineste jej 7. prosince dopoledne přímo do sokolovny. Nejhezčí věnec odměníme drobným dárkem. Předem všem velmi děkujeme.


Eva Havelková

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem