Premiéra divadelního představení + předání ocenění Klobouk dolů

Datum: 30.12.2013
Pořadatel: TJ Sokol Lány, Obec Lány
Místo: Lány, sokolovna
Ke konci roku neodmyslitelně patří premiéra Divadelního spolku Tyrš. I letos všechny opět zveme 30. prosince ve 20:00 hodin do lánské sokolovny.

Tentokrát se můžete těšit na situační komedii Bordel na ministerstvu od francouzských autorů Jeana Franca a Guillauma Melania. Jak již název napovídá, děj hry je zasazen na ministerstvo, kde se seznámíme s Gabrielle, šéfkou kabinetu ministra školství, která se ocitá na životní křižovatce. Práce ji začíná pomalu vyčerpávat, řeší problémy rozháraného ministra. Její dospívající a poněkud rozmazlená dcera Sára se chce osamostatnit a Gabriellin citový život se rovná katastrofě, což trápí jejího energického otce Cecila. Její životní stereotyp se změní příchodem o dvacet let mladšího údržbáře Erica a jedním skandálním odhalením. Jak to dopad-ne,uvidíte v předsilvestrovském představení.

Roli Gabrielle ztvární Barbora Kosárová. Ministra školství si zahraje Roman Nový. Roli mladého údržbáře Erica ztvární Jakub Týbl. Gabriellinu dceru si zahraje Karolína Matějková a jejího dědečka Antonín Tolkačev. V roli žárlivé ministrovy manželky uvidíte Ivu Černou.
Režie se ujal Roman Havelka, dramaturgie Romana Pavlíčková, spolupráce Jan Pudl Malý.

V rámci premiéry bude také předáno další prestižní ocenění Klobouk dolů jednomu z občanů Lán za nezištný a dlouhodobý přínos k rozvoji a propagaci obce. Kdo jím bude, se přijďte 30. prosince ve 20:00 hodin podívat do lánské sokolovny.

Za DS Tyrš Romana Pavlíčková

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem