Voňavý advent a soutěž Zlatý šafrán

Datum: 13.12.2014
Pořadatel: Obec Lány
v sobotu 13. prosince od 10:00 do 17:00 hodin v lánské sokolovně. Cukrářská soutěž letos o nejlepší vanilkové rohlíčky.

Program:
11:00 vystoupí děti ze Základní umělecké školy Stochov
14:00 vyhlášení vítěze letošní soutěže v petanque
14:30 vystoupí Kateřina Krátká, Tereza Lagová, Kristýna Bartošová ze ZUŠ v Novém Strašecí
15:00 vystoupí děti z lánské mateřské školy ze tříd Zajíčci a Sovičky s vánočním pásmem
16:00 vyhlášení vítěze Zlatého šafránu o nejchutnější vanilkové rohlíčky
17:00 loutková pohádka Hloupá žába (divadlo Taška)

Uvolněná předvánoční atmosféra beze spěchu a nervozity čeká na návštěvníky dne s vánočními tradicemi nazvaného Voňavý advent. Připravuje ho na sobotu 13. prosince kulturní komise obce Lány. Místní sokolovna zavoní jehličím a vanilkou, každý bude moci zakoupit vánoční dárky v příjemné pohodě. Chybět nebudou dílny pro nejmenší, výstava adventních věnců, cukroví, pečené palačinky a zákusky, zdobení stromečku, vystoupení dětí z mateřské školy ani divadlo pro děti. Každý si může odnést vánoční fotografii svých blízkých a přihlásit se do již sedmého ročníku cukrářské soutěže o putovní pohár Zlatý šafrán – letos se bude soutěžit o nejlepší vanilkové rohlíčky.

Srdečně vás zveme na další předvánoční setkání, které začne v 10:00 hodin v lánské sokolovně. Během celého dne si návštěvníci budou moci prohlédnout řadu zajímavých stánků s rozličnými vánočně laděnými dárky, např. svíčkami a vonnými esencemi, šperky z korálků a smaltu, s kořením, s pletenými výrobky, s vánočními svícny, jmelím a květinami, s ručně vyráběnými kabelkami a čepicemi, s domácími marmeládami a hořčicemi. Připravena jsou opět stanoviště, kde si malí i velcí návštěvníci budou moci vyzkoušet zdobení perníčků nebo výrobu svíček ze včelího vosku. I letos se budete moci v dekoraci na jevišti vyfotit, vybrat si vánoční motiv, který fotografii ozdobí, a rovnou si snímek za nízký poplatek odnést domů. Chybět nebude ani tvořivá dílna pro děti z lánského Domečku.

V programu vystoupí děti z lánské mateřské školky. Jejich vánočně laděné pásmo začne v 15:00 hodin. Na 16. hodinu je pak plánováno vyhlášení každoroční oblíbené a pro všechny příchozí otevřené soutěže o nejchutnější vánoční pečivo - letos to budou vanilkové rohlíčky.

Neváhejte a napečte pro Voňavý advent. Vaše jméno může být další zvěčněné na putovním poháru Zlatý šafrán, který je po celý rok vystaven na obecním úřadě. Pokud se chcete této soutěže zúčastnit, stačí, když 13. prosince přinesete své vanilkové rohlíčky ochutnat do sokolovny.

Program pak v 17:00 hodin vyvrcholí divadelní pohádkou pro děti.

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem