Mladí fotbalisté v Lánech ukázali svůj smysl pro fair-play,

Datum: 20.3.2014
když u hřiště SK Lány našli obálku s velkým finančním obnosem a vzápětí ji vrátili předsedovi ženského fotbalového klubu FK Rakovník Zdeňkovi Učíkovi. Ten obálku chvíli před tím ztratil a málem tak přišel o 45 tisíc korun.

Poctiví fotbalisté si zakopali penalty proti Peltovi, ocenil je i Vrba

Poctiví fotbalisté si zakopali penalty proti Peltovi, ocenil je i Vrba

Mladí fotbalisté Karel Pelc, Štefan Jungmann, Lukáš Piontek a Miroslav Rybák si dnes z pražského Strahova odvezli nevšední zážitky. Za svůj čin, kdy loni v září našli obálku s 45 tisíci korun a vzápětí ji vrátili předsedovi ženského klubu FK Rakovník Zdeňkovi Fučíkovi, který ji ztratil, je v rámci projektu Členství ocenili předseda FAČR Miroslav Pelta s trenérem národního týmu Pavlem Vrbou a předsedkyní odvolací a revizní komise Kateřinou Radostovou.

Mladíci se v penaltovém rozstřelu v tréninkovém centru Sparty Praha v přímém souboji utkali právě s Peltou, z osmi pokusů jich proměnili hned sedm a všech osm míčů značky Puma si jako dar od projektu Členství FAČR vzápětí odvezli zpátky do svých středočeských klubů. Kouč Vrba jim zase věnoval podepsané zbrusu nové reprezentační dresy.

„Nestává se každý den, abych si zakopal penalty proti předsedovi asociace. Hodně mě to potěšilo a užil jsem si to na sto procent. Kluci u nás v klubu budou asi trochu závidět,“ usmíval se jednadvacetiletý Lukáš Piontek, hráč SK Lány.

Stejně starý Miroslav Rybák z SK Kačice a sedmnáctiletí Karel Pelc z Lán a Štefan Jungmann z Baníku Stochov také z exhibičního rozstřelu netajili své nadšení. "Byl jsem z toho pěkně nervózní, vlastně se ještě teď klepu," líčil Pelc.

Když se Pelta dozvěděl o férovém gestu čtyř mladíků, rád kývl na možnost postavit se s nimi na jedno hřiště a symbolicky jim tak vyseknout poklonu. A moc si nedělal z toho, že z osmi pokusů hned sedmkrát inkasoval. „Kluci dávali velké rány, navíc stříleli zblízka. Ale já jsem se sám sobě líbil, což je důležité. Sebevědomí mi nechybí,“ žertoval Pelta, někdejší dlouholetý gólman, který se dnes představil v zeleno-černém brankářském reprezentačním kompletu.

Pelta však také netajil, že si činu Pelce, Jungmanna, Pionteka a Rybáka považuje. „Je dobré vidět ve fotbale i pozitivní věci. Kluci našli hodně peněz a vrátili je tomu, komu patřily. Ukázali, že disciplína a morálka jsou víc než krátkodobý finanční efekt,“ prohlásil Pelta.

I Vrbovi gesto mladých hráčů udělalo radost. „V dnešní době je to až překvapující. Kluci se zachovali obdivuhodně a příkladně. Nevzpomínám si, že bych se s takovým případem někdy setkal,“ prohlásil Vrba.

Předseda ženského klubu z Rakovníka Zdeněk Učík, který málem přišel o 45 tisíc korun, souhlasně přikyvoval. „Mládež zřejmě není tak zkažená, jak si někdy myslíme. S odstupem si čím dál víc uvědomuju, jak významný čin to pro náš klub byl. A asociaci patří dík za to, že se k tomu takovým způsobem postavila,“ řekl Učík.

zdroj: http://gambrinusliga.cz/clanek/4432-poctiv-fotbalist-si-zakopali-penalty-proti-peltovi-ocenil-je-i-vrba.html

videozáznam: http://www.youtube.com/watch?v=0c0mLOuukYw


 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem