Slavnostní otevření Hokejové síně v Lánech

Datum: 16.4.2014
Pořadatel: Hokejová síň Hošek
ve středu 16. dubna v 16:00 hodin v Lánech na náměstí.

Na lánském náměstí, v přízemí domu čp. 6, budou tyto sběratelské skvosty k vidění ve stejnou otevírací dobu, jakou má lánský zámecký park, tj. ve středu a ve čtvrtek od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu a v neděli od 9:00 do 17:00 hodin.

Muzeum představí předměty spojené se jmény řady známých osobností, které proslavily český sport. Počínaje Kladeňáky Pospíšilem, Kaberlem a jeho syny, Proškem, Novým, Plekancem, Paterou, Horešovským a dalšími, přes přespolní Fardu, Klapáče, Holečka, bratry Holíkovy, Gutta, až po jednoho z nejslavnějších hráčů zámořské NHL, Bobbyho Orra.

S realizací nápadu vytvořit sbírky a následně muzeum Josefu Hoškovi nejvíce pomohl jeho kamarád Eda Novák, který se však se otevření muzea již nedočkal. Jeho koutek bude ale výrazný, protože dvojnásobný mistr světa a pětinásobný mistr republiky věnoval Hoškovi mnoho věcí ze své bohaté kariéry.

Lánský hokejový nadšenec počítá s tím, že každý hráč bude mít v síni svoje místo, kde budou představeny jeho trofeje a přehled kariéry. Ve sbírce jsou předměty od třiceti bývalých hokejistů, základ tvoří samozřejmě reprezentace. Jsou tu zastoupeni slavní hokejisté od dob Gusty Bubníka a Vladimíra Zábrodského až po současnost.

Přijměte proto srdečné pozvání do Hokejové síně slávy na středu 16. dubna od 16:00 hodin.

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem