Folklórní festival Tuchlovická pouť 2014

Datum: 2.5.2014 - 4.5.2014
Místo: Tuchlovice, Nové Strašecí KC, Lány Muzeum T. G. M.
pozvánka na originální vystoupení čínského souboru BeijingTaipingDrumDance Troupe a polského souboru Wilamowice v neděli 4. května 2014 od 10:00 hodin do Muzea T. G. M. v Lánech. V případě příznivého počasí bude vystoupení ve venkovních prostorách.

Letošní program se rozšíří i na Lány, kde v neděli 4. května vystoupí v Muzeu T. G. M. v Lánech soubory Wilamowice z Polska a BeijingTaipingDrumDance TroupeČíny v rámci programu věnovaného 135. výročí narození paní Alici Masarykové. Vystoupení bude v 10:00 hodin v v Muzeu T. G. M. (v případě příznivého počasí ve venkovních prostorách). Předcházet mu bude položení kytice k hrobu A. Masarykové v 9:00 hodin na hřbitově v Lánech.

Příznivci folkloru se 2. a 3. května 2014 opět sejdou ve středočeských Tuchlovicích na dalším ročníku Středočeského folklorního festivalu Tuchlovická pouť 2014. Jeho organizátoři – členové folklorního souboru Čtyřlístek – pro návštěvníky připravili pestrý program. Vstupné na pořady Středočeského folklorního festivalu je dobrovolné.

Celý festival bude zahájen v pátek 2. května v 17.00 hod. v kostele sv. Havla v Tuchlovicích vystoupením muziky pražského souboru Gaudeamus. Posluchačům také zazpívají malí Zpěváčci – děti, které se zúčastnily regionálního kola soutěže Zpěváček 2014. V Novostrašeckém kulturním centru v 19.30 hodin přivítá domácí soubor Čtyřlístek letošní hosty – děti z Lístečku (ZUŠ v Novém Strašecí), Jarošovce z Mělníka, soubor z polského města Wilamowice a také soubor Beijing Taiping Drum Dance Troupe z Číny v pořadu Vítejte u nás.

Sobotní program již bude probíhat v Tuchlovicích. Na malém podiu před Českou hospodou se krátce představí všechny zúčastněné soubory (10.00 – 12.00 hodin). V amfiteátru bývalého letního kina pak tradičně ve 14:00 hodin odstartuje hlavní program, v němž vystoupí soubory dětské i dospělé. V pořadu Meleme páté přes deváté předvedou své umění tanečníci, zpěváci a muzikanti pražských souborů Gaudeamus a Rosénka – Košulenka a Hajdaláci, Šáteček, Krušpánek a Moták. Pozvání na festival přijal soubor Perníček z Pardubic, Jarošovci a nebudou chybět ani domácí - Čtyřlístek a Lísteček. V rámci večerního programu proběhne oblíbená škola tanců a po ní vystoupí principál Víťa Marčík se svým Teátrem. Posledními hosty festivalu bude pardubická folk-folklórní hudební skupina Trdlo. Na hudební scéně působí od roku 1982 a říkají o sobě, že se rozhodli hrát lidovou hudbu jinak. Díky osobitému stylu aranžování lidových písní s převažujícími prvky folku, jazzu i vážné hudby se skupina stala vítězem Porty 1997 v kategorii folk. Po jejich vystoupení přijde na řadu závěrečná část festivalu - Nokturno - pohodové noční muzicírování pro všechny, kterým se ještě nebude chtít spát.

K festivalu se váže také řada doprovodných akcí. Sebe a svou činnost představí některé neziskové organizace z Kladenska a Rakovnicka. Cestou k amfiteátru, kde budou probíhat oficiální programy festivalu, bude možné zakoupit si drobné výrobky nebo upomínkové předměty.

Věříme, že si najdete čas a přijedete se do Nového Strašecí, Tuchlovic či do Lán na začátku května podívat. Všichni, kteří se na přípravě a organizaci letošního ročníku festivalu podíleli, věří, že nebudete litovat!

Novinky a další informace najdete na www.tuchlovickapout.cz

Pavlína Tondrová, za realizační tým Tuchlovická pouť 2014                                                                               

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem