Závod horských kol v Lánech

Datum: 19.9.2015
Pro amatérské i vážnější milovníky cyklistiky z Lán a Vašírova máme čerstvou novinku – cyklistický závod přímo na Lánech.

Závod se uskuteční 19. září odpoledne, tzn. v den, kdy se koná zároveň Kulinářský jarmark a Masarykova vatra. Bude se jednat o sprint na horských kolech do vrchu, a to v Berounské ulici.

Závod je určen pro všechny ženské a mužské kategorie, od nejmenších po nejstarší, jediným kritériem pro účast je, kromě vaší chuti, současné či minulé bydliště v našich obcích. Kategorie budou rozděleny podle ročníků narození, budeme se snažit nastavit je spravedlivě, aby zejména dětské kategorie braly ohled na schop-nosti dětí. Počítáme i se seniorskou kategorií.

Závod je dlouhý jen cca 500 m, takže se nemusíte obávat, že to nezvládnete, a časově ho např. můžete zkombinovat se zábavou, probíhající ten den před Narpou. Závodit se bude opravdu jen na horských kolech, ale u nejmenších dětí bude stačit jakékoliv kolo, přičemž u mladších 18 let bude povinná cyklistická přilba.
Podle počtu přihlášených se bude startovat buď jednotlivě, nebo v malých skupinkách. Opět podle počtu účastníků v jednotlivých kategoriích bude vítěz určen buď rovnou na základě času, nebo osm nejrychlejších postoupí do dvou semifinálových jízd, kde se vždy čtveřice závodníků utká o dvě finálová místa. Vítěze pak určí čtyřčlenné finále!

Průběžně vám přineseme bližší podrobnosti, včetně detailních pravidel, rozdělení kategorií, organizačních opatření a harmonogramu akce. V době akce se plánuje dočasné uzavření Berounské ulice, obyvatelům dotčených ulic bude umožněn v přestávkách mezi jízdami průjezd. Snažíme se v souvislosti se závodem zařídit také jednu technickou novinku, příště snad už budeme moci prozradit, o co se jedná. Udělejte si čas a pojďte si změřit své síly, čas na trénink právě začíná!

Emil Buřič (kontakt: emilburic@centrum.cz

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem