Premiéra divadelního spolku Tyrš a předání ceny Klobouk dolů

Datum: 30.12.2015
Pořadatel: DS Tyrš, Obec Lány

30. prosince za Tyršáky – na černou komedii o moderních pojišťovácích
V malebném českém městečku Klídek jde jednoho rána Jarmila Rychlá do svého zaměstnání ve zdejší rodinné pojišťovně Šťovíček. Pracuje tu deset let, a tak si myslí, že jí před důchodem již moc věcí nepřekvapí. To se ale za pár minut mění, když zjistí, že rodinný podnik koupila velká americká pojišťovna. Noví mladí dynamičtí kolegové a jejich nové progresivní prodejní dovednosti – to převrátí Jarmile život naruby. A přichází první zákazník v „nové době". Pavel Zabloudil se dostává do městečka náhodou, když se mu v autě rozbije navigace. Dokáže se vymanit ze spárů nadnárodně proškolených pojišťovacích profesionálů a hlavně za jakou cenu?
To je ve stručnosti děj satirické černé komedie s názvem Bacha, pojišťováci! z pera pětačtyřicetiletého oceňovaného českého autora Miroslava Oupice, kterou si pro letošní premiéru, jež se odehraje opět 30. prosince od 20:00 v lánské sokolovně, vybralo Divadlo Tyrš.
Hra ukazuje s ironií a humorem princip finančních institucí dnešních dní, ve kterých o získání klientových peněz jde až v první řadě. Dramatik, scénárista a spisovatel Miroslav Oupic je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze a kurzů Tvůrčího psaní na soukromé vysoké škole Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze. Literární činností se profesionálně zabývá od roku 2006.
V letošním představení si v Lánech zahrají Karolína Matějková, Iva Černá, Bára Kosárová, Antonín Tolkačev, Jakub Týbl a Tereza Kundelová.
Rádi vás opět uvidíme!
Za Divadlo Tyrš Roman Havelka

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem