Divadelní premiéra a předání ocenění Klobouk dolů

Datum: 30.12.2016
Pořadatel: Divadlo Lány, Obec Lány
Od 19:00 hodin v lánské sokolovně uvede divadlo Lány komedii Co bychom neudělali pro hlavu naší rodiny.

Divadlo Lány letos slaví 15 let své existence a 10. předávání ocenění Klobouk dolů. Při této příležitosti si soubor dovoluje srdečně pozvat své příznivce na novou premiéru divadelní komedie českého autora Miroslava Oupice s názvem Co bychom neudělali pro hlavu naší rodiny. V lánské sokolovně se sejdeme tradičně 30. prosince v 19:00 hodin. Autor Miroslav Oupic projevil přání účastnit se slavnostní premiéry po zhlédnutí loňské hry Bacha, pojišťováci!, jejímž je také autorem.

Komediální příběh přibližuje letní přímořskou dovolenou rodiny Novákových. Karel Novák je oblastním hercem, na kterého se pověstné štěstí v umělecké branži doposud neusmálo, a přestože má mnoho brigád, finanční příjmy nejsou na takové výši, které by si představoval nejen on. Rodinu tedy živí Karlova manželka Mirka, dealerka přímého prodeje různého vcelku nepotřebného zboží. Problémy na dovolené začínají již krátce po ubytování, neboť vše není tak, jak si Karel myslel, že zajistil. Ve stejném hotelu je ubytován mladý a dynamický Mike, který je nadějný filmový režisér. Spolu s ním přijíždí mladičká Adéla, která věří, že ji Mike dostane k filmu, a je proto ochotná udělat cokoliv. V momentě, kdy se Mirka dozví, že ve vedlejším pokoji bydlící Mike je režisérem, rozhodne se vzít kariéru svého muže, spolu s ostatními členy rodiny, do svých rukou a s Mikovou pomoci konečně nastartovat úspěšnou hereckou kariéru.

Osoby – obsazení: Karel Novák – Roman Nový, Mirka Nováková – Bára Kosárová, Denisa – Karolína Matějková, František Král – Antonín Tolkačev, Mike – Jakub Týbl, Adélka – Štěpánka Stanická, Hotelový poslíček – Roman Havelka. Režie: Roman Havelka. Dramaturgická spolupráce: Štěpánka Stanická, Roman Havelka.

Autor: Miroslav Oupic je mladý český dramatik, scenárista, spisovatel a textař. Narodil se v roce 1970, vystudoval VŠE v Praze a začal pracovat v marketingu, PR a také jako novinář. Teprve následně zjistil, že jej mnohem více zajímá vlastní tvorba a všechny kreativní činnosti s ní spojené. V roce 2006 začal psát profesionálně (kniha Tajný deník Barborky Syslové). Následovaly filmové scénáře a od ledna 2010 i divadelní scénáře, především komedie. Lístky budou v předprodeji na obecním úřadě od pondělí 19. prosince.
Za Divadlo Lány Roman Havelka

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem