Voňavý advent s předáním ceny Zlatý šafrán – řemeslný jarmark, ukázky výroby, program pro děti

Datum: 12.12.2009
Pořadatel: Obec Lány
Místo: Lánská sokolovna
sobota 12. prosince 2009 od 10.00 - 17.00 hodin

Jako každý rok Vás i letos srdečně zveme na předvánoční setkání, které začne v 10 hodin v lánské sokolovně. Během celého dne si návštěvníci budou moci prohlédnout zajímavé stánky s vánoční tematikou, připraven bude i řemeslný trh a dílna pro děti i rodiče. Lánskou sokolovnu zaplní stánky s vánočními výrobky a stanoviště, na kterých si návštěvníci budou moci vyzkoušet a naučit se například zdobení perníčků, výrobu vánočních svícnů, ozdob ze slámy, malování na sklo či výrobu svíček ze včelího vosku. Ve výtvarné dílně připravené Domečkem, si budou moci děti vyrobit např. vánoční ozdoby nebo lepit nejdelší vánoční řetěz.

V 15.00 hodin vystoupí lánský pěvecký sbor Chorus Laneum s pásmem vánočně laděných písní a koled.

Již třetím rokem budeme v rámci programu slavnostně udílet cenu za nejchutnější a nejhezčí vánoční cukroví Zlatý Šafrán. Pokud se chcete této soutěže zúčastnit i Vy, stačí, když 12. prosince přinesete své vánoční cukroví či jinou vánoční dobrotu ochutnat do sokolovny. Neváhejte a napečte pro VOŇAVÝ ADVENT, vaše jméno může být další zvěčněné na putovním poháru, který je po celý rok vystaven na obecním úřadě. Vyhlášení je plánováno na 16.00 hodinu.

A na závěr ještě jedna výzva: MÁTE DOMA RUČNĚ VYRÁBĚNÝ BETLÉM, AŤ UŽ ZE DŘEVA, MODURITU, PAPÍRU ČI JINÉHO MATERIÁLU? ZAPŮJČTE NÁM JEJ OPĚT, PROSÍM, NA VÝSTAVU V RÁMCI VOŇAVÉHO ADVENTU. Ozvěte se na emailovou adresu: info@obec-lany.cz s telefonním kontaktem na vás, nebo se na obecním úřadě přímo zastavte. Předem všem velmi děkujeme.

Eva Havelková, Ivana Hošková, Kulturní komise obce Lány

 

Vyhledat


Aktuality e-mailem