Voňavý advent a Ocenění Zlatý šafrán

Datum: 11.12.2010
Pořadatel: Obec Lány
Místo: lánská sokolovna od 10.00 - 17.00 hodin

Jako každý rok Vás i letos srdečně zveme na předvánoční setkání, které začne v 10.00 hodin v lánské sokolovně. Během celého dne si návštěvníci budou moci prohlédnout řadu zajímavých stánků s vánoční tématikou, připraven bude i řemeslný trh a dílna pro děti i rodiče. Lánskou sokolovnu zaplní stánky s rozličnými vánočními výrobky a stanovišti, na kterých si malí i velcí návštěvníci budou moci vyzkoušet a naučit se například zdobení perníčků, výrobu vánočních svícnů, ozdob ze slámy, malování na sklo či výrobu svíček ze včelího vosku. Klub pro rodiče a děti - Domeček nabídne vánoční dílnu  pro nejmenší návštěvníky.  Připraven bude rovněž doprovodný kulturní program.

Ve 14.00 hodin vystoupí děti z Mateřské školy v Lánech s předvánočním pásem.

V 17.00 hodin bude loutková pohádka O dvanácti měsíčkách.

Již čtvrtým rokem bude v rámci programu udělena cenu za nejchutnější a nejhezčí vánoční cukroví Zlatý šafrán. Pokud se chcete této soutěže zúčastnit i Vy, stačí, když 11. prosince přinesete své vánoční cukroví či jinou oblíbenou vánoční dobrotu ochutnat do sokolovny. Neváhejte a napečte pro Voňavý advent, vaše jméno může být další zvěčněné na putovním poháru, který je po celý rok vystaven na obecním úřadě. Vyhlášení je plánováno na 16 hodinu.

A na závěr ještě jedna výzva: MÁTE DOMA RUČNĚ VYRÁBĚNÝ BETLÉM, AŤ UŽ ZE DŘEVA, MODURITU, PAPÍRU ČI JINÉHO MATERIÁLU? ZAPŮJČTE NÁM JEJ NA VÝSTAVU V RÁMCI VOŇAVÉHO ADVENTU. Ozvěte se na emailovou adresu: obec@lany.cz s telefonním kontaktem na vás, nebo se na obecním úřadě přímo zastavte. Předem všem velmi děkujeme.

Eva Havelková, Ivana Píšová

 

Vyhledat


Aktuality e-mailem