ČERVEN 2008 V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Vydáno: 15.7.2008

Poslední měsíc školního roku začal již 29.5. oslavou Mezinárodního dne dětí, kterou pro nás připravili na svém hřišti členové sdružení ZKO Lány. Pro děti měli připravenu hru s názvem,,Za pokladem pejska Alíka" - hra plná úkolů o přírodě. Za správné řešení děti dostaly medaile a sladkosti. Nechyběla, ani ukázka výcviku psů a přetahování s ,,Enžim" na laně.
Den dětí jsme oslavili 2.6. společnou odpolední akcí s rodiči na naší školní zahradě. Kromě již
tradičních soutěží pro děti a jejich rodiče jsme měli připraveno pro všechny překvapení. Přišel i kouzelník. O tom, že se odpoledne vydařilo, svědčí i to, že jsme u táboráku s opékanými vuřty vydrželi až do večera.
Červen je měsícem výletů. Do ,,Čabárny" se vydala celá školka 4.6. Prohlédli jsme si záchranou stanici pro zraněná zvířátka, navštívili vodní rezervaci s velkým množstvím vodních živočichů. Smůlu jsme měli jen v kladenském medvědáriu, kde medvědi byli zalezlí a nechtěli se nám ukázat.
V pátek 13.6. předškoláci jeli na tématický výlet do okolí Lán. První zastávka byla u Klíčovské přehrady. Podívali jsme se na vodu, kterou pijeme. Výlet pokračoval do Zbečna. Děti si prohlédly Hamousův statek - roubenku z časů našich pradědečků a prababiček. Nazpátek jsme jeli vlakem. I to je pro dnešní děti vzácné.
V sobotu 14.6. na,, Lánské neckyádě" vyhrálo plavidlo,,Matylda" v barvách naší mateřské školy. Titul v soutěži,, Nejoriginálnější plavidlo" všechny děti potěšil. Poděkování zde patří zvláště kapitánu Tomáši Sláničkovi, který spolu s ostatními rodiči a dětmi tuto cenu pro školku vybojoval.
Další sobotu 21.6. proběhly v obci ,,Lánské letní slavnosti", na kterých nechyběly ani naše děti se svým vystoupením ,,Tancování pod májkou". Radost dětí z tance se přenášela i na diváky.
Poslední týden školního roku patří v naší školce předškolákům, kteří odcházejí do ZŠ. Týdenní program proběhl pod názvem,,Poslední školkování v mateřské škole". Skrýval cestu za zlatým kamínkem, objevení ,,kurážné vody", velké spaní v malé školce.
Vrcholem byla,,Závěrečná besídka předškoláků" s názvem „Čím budu". Na závěr celého školkování si v pátek předškoláci zamlsali v hotelu Classic.
Celý poslední měsíc je velice náročný na přípravu a nemohl by proběhnout bez spolupráce celého pedagogického a personálního obsazení naší školky. Naším cílem je, aby se děti ve školce nenudily a to se nám podařilo.
Již nyní plánujeme akce na měsíc září.
Na sobotu 13.9.2008 připravujeme benefiční akci ,,Paraple pro školku", která má pomoci s vybavením nové třídy. Současná kapacita školy je nedostačující a v druhém pololetí příštího školního roku bude škola rozšířena o další třídu.
Na benefiční odpoledne máme již zhruba připraven program ,který Vás má oslovit i pobavit. Jen pro zajímavost: lánští malíři, bratři Karel a Petr Kellnerovi nám přislíbili na této benefici uspořádat výstavku svých obrazů. A ta určitě stojí za zhlédnutí. Těšíme se na shledanou po prázdninách.
Za kolektiv Mateřské školy v Lánech Jiřina Věrnochová