Vesnické zabíjačkové hody

Vydáno: 23.9.2008

Kulturní komise obce Lány Vás zve na Vesnické zabíjačkové hody spojené s kulinářským jarmarkem, které se konají v sobotu 27. září 2008 od 13 hod. na návsi v Lánech.

V programu:

13:00 hod. zahájení kulinářského jarmarku
13:30 hod. zabíjačkové hody uvede humorný skeč lánského divadelního souboru TYRŠ s příznačným názvem „Zabíjačka“
14:00 hod. mistři řeznického řemesla Pepa Hošek a Pavel Worofka (alias Klokan) budou přímo před vašimi zraky připravovat zabíjačkové dobroty.
BUDETE SI MOCI POCHUTNAT NA OVÁRKU, JELÍTKÁCH, JATERNIČKÁCH, POLÉVCE „PRDELAČCE“, ZABÍJAČKOVÉM GULÁŠKU, TLAČENCE I ČUNÍKOVĚ PEČENÉ ŠUNČIČCE.
14:30 hod. boj příchozích borců v krájení knedlíků nití na čas za chutné ceny

Ve stáncích: (od 13 do cca 17 hod.)

• staročeské koláče, preclíky a Eliášci se zelím a uzeným
  • turecký med a další cukrovinky
  • horká medovina, káva a jiné lahodné nápoje
  • kozí i francouzské sýry
  • zelenina a ovoce z českých sadů a polí
  • langoše a staročeská kuchyně a další

Zajímavost:

MŮŽETE OCHUTNAT SPECIALITY PRAVÉ GRUZÍNSKÉ KUCHYNĚ A KVALITNÍ GRUZÍNSKÁ VÍNA I SE SEZNÁMIT S GRUZÍNSKÝM NÁRODEM, JEHO KULTUROU A HISTORIÍ.

K tanci i poslechu bude až do večera vyhrávat bluegrassová kapela V.H.S. REBEL a v případě příznivého počasí také dechovka p. Slavíka Seniorka.