Oslavy 90 let Sokola v plném proudu

Vydáno: 25.11.2008

Oslavy ještě pokračují, ale dvě důležité akce již máme za sebou. Vernisáže výstavy v Muzeu T.G.M. ve středu, 19. listopadu se zúčastnila střední a starší generace, ale akce to byla vydařená. Zveme spoluobčany na výstavu, potrvá do 14. prosince. K vidění jsou nejen fotografie, ale i staré plakáty, plány sokolovny, sokolské úbory a jiné archiválie.

Hlavní den oslav probíhal v sobotu, 22. listopadu. Od 14.00 hodin se konala slavnostní valná hromada. Z významných hostů nás poctili svou návštěvou - primátor Kladna pana Dan Jiránek, za vzdělavatelský odbor České obce sokoloské Dr. Jan Králík, dále byl přítomen starosta obce Karel Sklenička a starosta Župy Budečské Jiří Kulhavý a místonáčelnice Věra Šašková. Kromě projevu starostky došlo na předání několika ocenění. Nejprve obdržel z rukou Dr. Králíka vyznamenání J. K. Tyla pan Karel Pleiner a to za práci pro ochotnické divadlo. Poté byli oceněni zasloužilí a aktivní členové Sokola v Lánech - A. Bechyně, J. Doležal, J. Paroulek, L. Moravec, P. Slánička, H. Majerová a M. Horáková. Druhou skupinu oceněných tvořily cvičitelky odboru všestrannosti - V. Nováková, M. Drdová, B. Ladrová, J. Porcalová, A. Šilhanová a M. Moravcová. Všichni ocenění obdrželi pamětní list a drobné věcné odměny.
V druhé části již téměř zaplněná sokolovna dychtivě očekávala slíbenou malou akademii. Představily se malé mažoretky z Kladna, ženy z Bratronic, lánské cvičenky se předvedli ve skladbě Arizóna, Sněhové vločky a Formule. Všichni sklidili velký úspěch. Malé občerstvení na ní zajistil hotel Classic. Řada rodičů s dětmi zavítala na pohádku „Spravedlivý Bohumil", kterou odehrál soubor Tyrš.
Od 19.00 hodin probíhala taneční zábava. K tanci hrála kapela K-Band pana Husáka, obsluhu a občerstvení zajišťoval opět hotel Classic. Velkým zpestřením byl blok tanečních a sportovních vystoupení. Pěkná podívaná byla jak na mažoretky - seniorky z Kladna, na lánský oddíl aerobiku s vystoupením Formule. Vystoupily také lánské břišní tanečnice, které do jednoho tance zapojily starostu Karla Skleničku, který za svou odvahu sklidil bouřlivý potlesk diváků. Poprvé jsme v Lánech mohli vidět také vystoupení tří děvčat z Aerobic Dancers klubu v Kladně ( s lánskou občankou Magdou Husákovou), které získaly titul mistryň světa ve fitness týmech a jsou vicemistryně ČR a Evropy pro rok 2008. Všechna vystoupení sklidila veliký aplaus.
Slušná zábava pak pokračovala až do 2 hodin do rána. Tyršáci opět připravili promítání na stěnu, takže jsme si mohli připomenout oslavy osmdesátiletí Sokola, Běh vítězství, nohejbalové či volejbalové turnaje a další.
Chci poděkovat všem členům TJ, kteří se podíleli na přípravě i průběhu tohoto dne (při přípravě sálu, výzdobě, jako pořadatelská služba, služba v šatně, ...) a také Správě zámku Lány za poskytnuté květiny pro oceněné i pro výzdobu sokolovny.
V sokolovně jsme instalovali „kasičku", kam mohli přítomní vkládat své dobrovolné finanční příspěvky - tentokrát na opravu podlahy v sokolovně. V sokolovně se v ten den vybralo 3 902,- Kč. Kdo jste v sokolovně nebyl, a chcete přispět, máte možnost do 14. prosince v Muzeu T.G.M., kam jsme střádanku umístili též.
Václava Nováková, starostka TJ Sokol Lány