Advent provoněl sokolovnu

Vydáno: 5.1.2009

V Lánech vědí, jak lidi naladit na příjemnou předvánoční atmosféru.

Příjemná předvánoční atmosféra vládla o víkendu v sokolovně v Lánech. „Odpočinout si sem přicházejí jak návštěvníci, ale jak se nám svěřili, tak i sami prodejci,“ uvedl za pořadatele předseda kulturní komise obce Lány Roman Havelka.

Stánky s mnoha rozličnými vánočnímu výrobky, možnost vlastnoručně si vyzkoušet například zdobení perníčků či výrobu ozdob, koledy, výstava betlémů, to vše zapůsobilo na hosty sokolovny tak, že odcházeli z jarmarku příjemně naladěni. „Snažíme se, aby se nejednalo o komerční akci s davy lidí. Rád bych touto cestou poděkoval za pomoc obci, divadelnímu souboru Tyrš, který nazpíval koledy a jmenovitě starostovi Karlu Skleničkovi a Evě Havelkové a Ivaně Hoškové, které na přípravě této akce odvedly osmdesát procent práce,“ uzavřel Roman Havelka.

Kladenský deník 14. 12. 2008, autor Jana Elznicová