Koncert u vašírovské kapličky v pondělí 6. července 2009 od 17.00 hodin

Vydáno: 2.7.2009

Kulturní komise obce Lány a Vašírov Vás u příležitosti cyrilometodějského svátku a k uctění památky mistra Jana Husa zve v pondělí 6. července 2009 v 17.00 hodin na koncert u vašírovské kapličky.

Vystoupí komorní smíšený pěvecký sbor PRIVATISSIMA z Kolína. Vznikl v září roku 2004 a je momentálně nejmladším kolínským pěveckým sborem. V jeho repertoáru jsou duchovní písně, spirituály, jazz and blues i písně lidové. Sbor Privatissima již zná publikum například v Českém Krumlově, Plaňanech, Bříství, Kouřimi, Záhoří nad Labem a dalších českých městech. Naposledy vystoupil v polovině června v rámci světově známého festivalu Kmochův Kolín.

V druhé polovině programu se také ve své premiéře představí v naší obci nově vzniklý smíšený pěvecký sbor CHORUS LANEUM. Předvede lidové i duchovní písně, které měly více než dvě desítky členů z řad občanů Lán a Vašírova možnost zatím nastudovat pod vedením sólisty opery Národního divadla pana Vladimíra Doležala.

Přijďte se podívat, zaposlouchat a možná i přidat. Sbor je pro všechny starší sedmnácti let, kteří si rádi zazpívají, každý je vítán.

Vstup na koncert je zdarma. Všichni jste srdečně zváni.