Rekonstrukce mateřské školy v Lánech pokračuje

Datum: 23.7.2012
Obec Lány získala na projekt Mateřská škola Lány – rozšíření a modernizace dotaci v rámci výzvy č. 59 v oblasti podpory 3.3 ROP Střední Čechy.

Celkové náklady na projekt činí 7,7 milionu korun. Schválená dotace je ve výši 6,1 milionu korun. Zbylou část financuje obec ze svého rozpočtu. Projekt počítá s přístavbou a rozšířením kapacity mateřské školy na 90 míst.

Práce na rekonstrukci a rozšíření Mateřské školy v Lánech jsou v plném proudu – říká starosta obce Karel Sklenička. Stavební část rekonstrukce provádí firma MAO a.s. Kladno. Do konce měsíce června bylo provedeno odvodnění, odizolování a zateplení suterénu objektu. Dále byla zrekonstruována a zateplena střecha budovy a provedeno zateplení jižní a východní strany včetně nové fasády. V současné době se na severní straně budovy buduje nová přístavba, provádí se výměna osvětlení v celé budově a upravují se vnitřní prostory suterénu – dodal starosta.

V rámci tohoto projektu bude také provedena modernizace vybavení stávajících učeben. V měsíci červnu proběhlo výběrové řízení na dodávku nestavební části tj. vybavení nových i stávajících učeben nábytkem. V konkurenci 6 firem byla vybrána firma ARCO DESIGN CZ s.r.o. z Nového Strašecí.

Předpokládaný termín otevření nově zrekonstruované mateřské školy je 1. října 2012.

Informace k projektu jsou k dispozici ZDE.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Karel Sklenička
karel.sklenickaobec-lany.cz

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem