Skotské veselí

Datum: 25.5.2019
Pořadatel: Náš Vašírov
Místo: hřiště ve Vašírově

„Jdou rytíři v blysknavém brnění, jdou panoši v pestrý šat odění. Ten přilbu upíná, ten kopí zdvih', štít jiného se bleskem v slunci mih. V zem hřebci temně bijí kopytem, kol zlatých udidel se sliny lijí. Tam kovář v kopí zlomené hřeb vbíjí, zde zbrojíř pádí tryskem se štítem, ten běží s kladivem, jiný zas s pilníkem. Střelci se hemží v ulicích. A lid se divadlem tím dává uchvátit.“ (Walter Scott, Ivanhoe, 1882, Albatros).

Půjčil jsem si tento text, abych probudil, co skryto jest, a hlas bojovného rohu tak vybudil ve vás čas klání, čas Skotských her a veselí, čas odvahy a pousmání.

Bůh dej - jak vloni, tak i letos sejdeme se spolu ve Vašírovském panství a nebude to jen hraní. Disciplíny hodné chrabrých mužů a silných žen, 25. května bude tak ve Vašírově zase sukní žeň a na slunci snad i vyhřívání. Věř, že i letos nebudeš o nic přicházet, kdo svaly sobě zahřeješ a dodržíš tělatužnou kázeň. Přísná jsou pravidla a počet borců/kyň omezen, ty kdož v tužbě slávy účasten chceš tam být, piš na e-mail: bauer.ant@ seznam.cz. Děti taktéž dejte všanc těmto dovednostem a budete možná odměněni jejich touhou a v sekerou a oštěpem posedlostem.

Dost klopotných veršů a nyní k věci. Prosím, kdo máte zájem, pište na výše uvedený e-mail, protože počty startujících jsou velice omezeny. Rozhodující roli hraje čas a předchozí účast. Muži na sobě musí mít skotský oděv (kostkovanou sukni) a ženy musí být oděny dle skotských tradic. Za soutěžní výbor a spolek „Náš Vašírov“ se těším na viděnou.
Antonín Bauer

 

Fotosoutěž Lánské pohledy 2019

Vyhledat


Aktuality e-mailem