Základní škola, Mateřská škola, Knihovna

Zřizovatel: Obec Lány
Web: ms.lany.cz

Obecní knihovna

Sídlí ve Školní ulici v přízemí pavilonu prvního stupně Základní školy v Lánech čp. 418, ulice Školní (společný vchod se zubní ordinací). Knihovna prošla v roce 2013 generální rekonstrukcí a opět se pro veřejnost otevřela v září. Čtenáře jistě potěšilo nové uspořádání knihovny, větší a modernější úložné prostory, možnost posezení a čtenářského koutku pro děti. Rozšířila se také nabídka časopisů pro děti i dospělé. V knihovně je k dispozici veřejný internet, rovněž  tak v budově obecního úřadu v úřední hodiny.

Knihovnice: Paní Jitka Machačová

Otevírací doba: každou středu 13.00 - 17.00 hod. (srpen zavřeno).

E - mail: knihovnalany@seznam.cz

Nabídka knih: 7000 svazků - beletrie, naučná literatura, detektivky, dětská literatura, dalších 300 knih z výměnného fondu z kladenské městské knihovny a časopisy.

Roční poplatek: dospělý Kč 40,-; děti do 15let Kč 20,- .

Knihovna používá od prosince 2013 elektronický knihovnický systém Clavius, který zjednodušil vypůjčování knih, umožnil snadnou orientaci v databázi knih, jednoduché zpracování statistických výkůzů a v neposlední řadě s pevnou linkou na internet zavedeme i přístup do knihovnické databáze on-line z Vašeho domácího počítače a následnou rezervaci knih (od 6/2014).

Virtuální prohlídka Lány - panoramatické fotografie

Vyhledat