Předprodej lístků na divadelní představení divadla V.A.D. zahájen

Vydáno: 15.2.2017

Divadelní soubor zahraje v pátek 10. března 2017 od 19:30 hodin hru o kladenské Poldovce. Na obecním úřadu v Lánech jsou v předprodeji lístky/místenky v ceně 120,- a 80,- Kč.

TJ Sokol Lány pozval na 10. března kladenský divadelní soubor V.A.D, který zahraje hru nazvanou Fe-érie o Kladně. Pokud je vám osud věhlasné kladenské ocelárny Poldi blízký, jste srdečně zváni od 19:30 hodin do lánské sokolovny.

V této hře nahlédnete do jedné dělnické šatny, ale také do minulosti věhlasné kladenské ocelárny. V kladenské Poldovce se sejdou dělníci, svačinářka, uklízečka, ale i jeřábnice. Ti vás kvalifikovaně provedou celou kladenskou historií, na jejímž počátku stáli uhlobaroni, velkotovárníci, oceláři, hutníci, horníci, chlapi z celejch Čech, dělnické bouře, Luftwaffe, hokej, komunisté, Stehlík a nakonec bankrot. Období plánování i divoké privatizace. A jak to celé dopadlo? Jak vypadá dvě stě padesát let historie v devadesáti minutách v dělnické šatně Poldi? A do toho se ještě připlete záhada zmizelého Evžena. Divadelní hru v režii Kazimíra Lupince uvede kladenské divadlo V.A.D, které je pravidelným hostem festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov.

Martina Hořejší