Rekonstrukce objektu bývalé Dubiny a přilehlého okolí

Vydáno: 26.3.2024

Obec Lány má zpracovanou architektonickou studii na rekonstrukci objektu Dubina (bývalé Muzeum sportovních aut). Autorem studie je architektonický ateliér mackovič architecture s. r. o. Veřejné představení studie proběhlo 25. března 2024 a zde vám přinášíme náhled do připravovaného projektu.

Vize využití objektu Dubina

Do rekonstruovaného objektu Dubina budou přesunuty a sdruženy na jednom místě všechny služby pro občany. Kromě výhodné polohy všech služeb uprostřed obce    bude společné využití objektu maximálně efektivní z hlediska provozu,  údržby i nákladů na energie. Přesunutí lékařských ordinací uvolní prostory v domě s pečovatelskou službou, což umožní rozšířit kapacitu domu pro další seniory v budoucnu. Přesunutí knihovny z budovy základní školy uvolní prostor pro další
třídu nebo družinu. Stávající budova obecního úřadu již nevyhovuje současným potřebám úřadu a vyžaduje generální rekonstrukci vnitřních prostor. Po přestěhování úřadu se počítá s využitím na byty nebo jiný pronájem.

Plánované využití rekonstruovaného objektu Dubina

Přízemí

• Prostory pro lékaře – dětský lékař, lékař pro dospělé, lékárna, zubní lékař
  • Knihovna
  • Pošta
  • Sociální zařízení využitelné při venkovních akcích
  • Komerční prostory k pronájmu (např. drobné služby, kavárna, menší obchody apod.)

1. Patro

• Malá obřadní místnost pro svatby, vítání občánků apod.
  • Kanceláře obecního úřadu vč. zázemí a archivu
  • Velký sál pro cca 90 osob se zázemím a možností pronájmu na konání akcí
  • 2 variabilní prostory (zasedací místnosti) s možností využití např. pro spolky, setkávání seniorů, pronájem na výuku jazyků apod.

Podkroví

• Byty pro správce
  • Technické zázemí objektu
  • Skladovací prostory pro potřeby obce a spolků nebo prostory k pronájmu