• Titulní strana
  • Aktuality

Bioplynová stanice bude posuzována podle zákona o posuzování vlivu na životní prostředí

Vydáno: 5.10.2007

Krajský úřad Středočeského kraje zrušil své původní rozhodnutí a stanovil, že plánovaná bioplynová stanice v areálu skládky musí být posuzována podle zákona o posuzování vlivu na životní prostředí.

Obecní úřad obdržel dne 5.10.2007 z odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Středočeského kraje závěr ze zjišťovacího řízení o posuzování vlivů na životní prostředí na předpokládaný záměr vybudování Bioplynové stanice v areálu Ekologie s.r.o.
Na základě zjištěných skutečností o procesních požadavcích záměru a pro zodpovědné a maximálně objektivní posouzení vlivů celého záměru na životní prostředí vydal Krajský úřad Středočeského kraje závěr zjišťovacího řízení, kterým ruší původní "Závěr zjišťovacího řízení ze dne 12.9.2007."

Výsledek Zjišťovacího řízení je, že záměr vybudování bioplynové stanice na skládce Ekologie s.r.o bude posuzován podle zákona č.100/2001Sb o posuzování vlivu na životní prostředí.

Obec Lány zaslala během zjišťovacího řízení oznámení, že vzhledem k rozsahu a závažnosti rozhodnutí zašle své stanovisko po odborném posouzení a projednání v zastupitelstvu. Toto stanovisko bylo doručeno na Krajský úřad 2.10.2007 a obsahovalo závažné připomínky, které požaduje obec Lány zohlednit.

Kompletní zpráva bude vyvěšena na úřední desce ve vestibulu obecního úřadu v pondělí 8.10.2007.
Další informace budou podány na veřejném zasedání zastupitelstva obce dne 16.10.2007.