Fotosoutěž - Lánské pohledy 2008

Vydáno: 28.1.2008

Obec Lány a komise veřejného pořádku, sportu a mládeže vyhlašuje pro všechny amatérské fotografy z obce Lány a Vašírova 1. ročník fotosoutěže – „LÁNSKÉ POHLEDY“. Cílem je získat zajímavé pohledy na obec, bezprostřední krajinu, stavby, lidi, sportovní, kulturní a společenské aktivity, postřehy .........

Podmínky soutěže:
  • soutěže se mohou zúčastnit pouze obyvatelé s trvalým pobytem v Lánech nebo Vašírově
  • zasláním soutěžních fotografií účastník potvrzuje své autorství a souhlas ke zveřejnění a dalšímu použití fotografií organizátorem soutěže
  • fotografie (barevné i černobílé) budou přijímány:
    • v el. podobě (formát JPG) e-mailem na adresu fotosoutez@lany.cz
    • poštou nebo osobně doneste fotografie nebo CD na obecní úřad (formát 10 x 15cm a více)
    • 1 autor může zaslat maximálně 5 fotografií
    • každá fotografie musí být označena jménem autora fotografie a názvem fota
    • fotografie je možné doručit od 1.1.2008 do 13.6.2008 - Termín prodloužen!!!
    • fotografie budou průběžně zveřejňovány na stránkách www.lany.cz

Všechny snímky posoudí odborná porota ve složení:

Jiří Hanke - fotograf, ředitel fotogalerie České spořitelny
Milan Petriščák - amaterský fotograf, ředitel umělecké a reklamní agentury KLUBKO 55, Kladno
Karel Sklenička - starosta obce
PhDr. Zdeněk Kuchyňka - umělecký teoretik, ředitel Sládečkova muzea v Kladně
JUDr. Ernest Kosár - člen zastupitelstva, předseda komise veřejného pořádku,sportu a mládeže - organizátor soutěže

Výherci soutěže (1. až 3. místo) obdrží:
1. místo 3.000,- Kč
2. místo 2.000,- Kč
3. místo 1.000,- Kč

Dále bude udělena i cena čtenářů internetových stránek obce Lány www.lany.cz, kde budou všechny fotografie vystaveny spojená s finanční odměnou 1.000,- Kč. Po ukončení veřejného hlasování 15.6.2008 bude stanoveno pořadí dle počtu hlasů.

Vyhlášení soutěže a předání cen proběhne na Lánských letních slavnostech v sobotu 21. června 2008 v hotelu Classic. Současně bude na Lánských slavnostech k vidění výstava fotografií dokumentující soutěž.

Soutěžní fotogalerie

Ilustrační (nesoutěžní) obrázky Lán a okolí - autor Ernest Kosár: