Obec Lánybrána do křivoklátských lesů

Divadelní představení Cena za něžnost

Datum: 13.7.2020
Místo: Muzeum T. G. M. v Lánech

Divadelní představení se uskuteční před Muzeem T. G. Masaryka v Lánech dne 13. července 2020 od 20 hodin. Jedná se o divadelní hru Dana Gordona, která vznikla podle stejnojmenného filmu, který získal hned pět filmových Oskarů. Hra, stejně jako film zdařile osciluje na hranici komedie a melodramatu. Dějem prochází vztah dvou žen. Matky a dcery. Aurora je velmi autoritativní, poněkud výstřední vdova, která žije jen a jen pro svoji dceru Emmu, které vědomě, možná nevědomě, organizuje a kontroluje její život.

Příběh začíná svatbou mladičké Emmy, která sama ještě neví, co se životem. Jediné, co ví, je, že se chce vdát za Flapa a oprostit se tak od vlivu své věčně peskující matky Aurory. Ta její volbu akceptuje samozřejmě velmi nerada a zvyku dávat rady pořád a o všem se nehodlá vzdát. Potom, co se Emma odstěhuje do jiného amerického státu, mohou si pouze telefonovat. Z každodenních rozhovorů vyplývá, že Emma si asi takový život nepředstavovala, navíc rodí jako na běžícím pásu a její matka má vždy obligátní odpověď: „Já jsem ti to říkala.“

Mezitím je však i Aurora vystavena nestandardní životní situaci. Najde si totiž milence, velmi excentrického, egoistického a lehce opelichaného donchuana, exastronauta Garretta, souseda z vedlejšího domu. Od té chvíle se Aurořin svět otáčí jiným směrem, k novému erotickému vztahu… .

Prodej vstupenek pouze na: https://www.ticketlive.cz/cs/event/muzeum-tomase-garrigua-masaryka-lany


Vstupné 150,- Kč. (Omezený počet vstupenek).

Dan Gordon: Cena za něžnost

režie: Viktorie Čermáková

překlad:Pavel Dominik

Hrají:

Aurora Greenwayová: Jana Janěková

Emma (dcera Aurory): Jitka Čvančarová

Garrett (milenec Aurory): Alexej Pyško

Patsy:Marcela Holubcová

Maise: Jan Fišar / Robert Jašków / Miloslav Mejzlík / Martin Polách

Doris, ošetřovatelka: Daniela Choděrová / Kateřina Sedláková

Délka představení 2 hodiny 15 minut (včetně přestávky)