Oznámení starosty

Vydáno: 27.3.2020

Distribuce dezinfekce na ruce a filtru Spunbond v Lánech a ve Vašírově v pátek 27.3.2020

Vážení sousedé,

dnes odpoledne jsme v Lánech a ve Vašírově distribuovali netkanou textílii Spunbond ze 100 % polypropylénu (80 g/m2), kterou lze použít jako filtr do textilních roušek. Textílii Spunbod je možné vyvařovat a opakovaně používat. Tento materiál nám byl doporučen jako další, vyšší stupeň ochrany textilních roušek. Látku si rozstříhejte dle velikosti roušek členů vaší rodiny.

Dále se nám podařilo zajistit výrobu dezinfekce na ruce a tu jsme vám rovněž nabídli pro použití ve vašich rodinách. Dezinfekce byla vyrobena dle doporučeného návodu Ministerstva zdravotnictví ČR. Lahvičky s rozprašovači prosíme nevyhazujte, aby bylo možné ji opakovaně nalít.

Od 18. do 26. března 2020 jsme distribuovali po Lánech a Vašírově více jak 900 textilních roušek s kapsou, které ušily lánské a vašírovské ženy. Pokud textilní roušku s kapsou nevlastníte, můžete si ji vyzvednout na obecním úřadu. Rovněž zde můžete získat další filtrační materiál.

V případě, že jste během dnešního odpoledne balíček neobdrželi, má to tyto důvody: nezastihli jsme vás doma, nemáte funkční zvonek nebo jste nám neotevřeli. V tomto případě se zastavte pro dezinfekci a filtr Spunbond na obecním úřadu v pondělí od 9:00 do 12:00 hodin nebo ve středu od 14:00 do 17:00 hodin.

Touto cestou bych chtěl velmi poděkovat všem, kteří v této nelehké a výjimečné situaci pomáhají ve prospěch svých sousedů, přátel šitím a přípravou roušek, sháněním potřebného materiálu na výrobu dezinfekce, sháněním obalového materiálu, pomáhají s dezinfikováním veřejných prostor, donášejí nákupy a obědy sousedům a dělají mnoho dalšího bez nároku na odměnu.

Přeji vám pevné zdraví

Karel Sklenička a zastupitelstvo obce

anticovid-dezinfekce.jpg (JPG 371 kB)
anticovid-dezinfekce.pdf (PDF 242 kB)